Kronika

Lišice 2022

Lishtownfondevillium – město páry a záhad

Jako téměř každé město vzniklo Lishtownvondevillium v blízkosti vodního zdroje. V tomto případě na soutoku dvou řek. Původně malá osada se díky výhodné pozici, lodní dopravě a využití vodní síly brzy stala centrem obchodu v širokém okolí. S příchodem průmyslu a parní technologie začala velikost i sláva města raketově stoupat. Dnes je tato metropole vyhlášená množstvím příležitostí a vidinou bohatství. Ne každému se však tyto sny vyplní. Díky všudypřítomnému dýmu z továren a oparu zvedajícímu se ze dvou vodních toků, je Lishtownvondevillium známo také jako ,,Město tisíce mlh“.

Lišice 2021

Willi Wonka

Karlíkova továrna zděděná od Williho Wonky neprosperuje. Důvodem je spojenectví všech čtyř zlých dětí (August Gdoule, Veruka Saltiny, Fialka Garderóbová, Miki Telekuk), kteří byli do jednoho ztrapněni a zneuctěni při poslední návštěvě továrny Willyho Wonky a tak se rozhodli, že se pomstí. Jejich spojenectvím se vytvořila zlá čokoládová korporace, jenž má monopol a dominuje tak světovému čokoládovému trhu a továrna Willyho Wonky tak upadá. 

Z tohoto důvodu jsou povolány děti, aby pomohly továrně Willyho Wonky vytvořit nové čokolády, které budou mít úspěch u zákazníků a porazí tak čokoládovnu Záporáků.